کد مطلب: ۱۱۰۸۶
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶

نام پنج کتاب ایرانی در فهرست ۲۰۱۷ کلاغ سفید مونیخ

ایسنا: پنج کتاب از ایران به فهرست کلاغ سفید کتابخانه مونیخ راه یافتند.

به گزارش ایسنا بر اساس خبر رسیده، کتابخانه مونیخ آلمان همچون سال‌های گذشته ۲۰۰ اثر راه‌یافته به کاتالوگ فهرست کلاغ سفید را در حالی اعلام کرد که نام پنج عنوان کتاب ایرانی نیز در این فهرست به چشم می‌خورد.

«گوی و چوگان» سرگذشت ورزش در ایران، نوشته جمال‌الدین اکرمی با تصویرگری محمد حقانی از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، «اسمش چیه؟» ۵۲ شعر از شش شاعر، با تصویرگری ۱۳ تصویرگر ایرانی و خارجی از کتاب‌های فندق؛ نشر افق، «چرا آواز می‌خوانی زنجره» نوشته بابک صابری با تصویرگری نگین احتسابیان؛ نشر طوطی، «دشت پارسوا: حومه سکوت» نوشته مریم عزیزی از نشر افق، و «صفورا اره و غلام بهونه گیر: عاشقیت در هفت روز» نوشته اعظم مهدوی از نشر هوپا در فهرست ۲۰۱۷ جای گرفته است.

این کتابخانه هر سال مجموعه‌ای را با عنوان White Ravens منتشر می‌کند و کتاب‌هایی از کشورهای مختلف که از سوی متخصصان ادبیات کودک بررسی و انتخاب شده‌اند در این کاتالوگ به مخاطبان معرفی می‌شوند.

این کاتالوگ مهم بین‌المللی هرساله دربرگیرنده ۲۰۰ عنوان از کتاب‌های برتر دنیا است. در این کاتالوگ به همگان پیشنهاد می‌شود که این کتاب‌ها را خریداری و مطالعه کنند. امسال این ۲۰۰ کتاب از میان ۳۸ زبان زنده دنیا انتخاب شده‌اند.

بر اساس این گزارش، دکتر لیلا (رویا) مکتبی‌فرد از امسال به عنوان کارشناس بخش فارسی کتابخانه بین‌المللی کودکان مونیخ این مسئولیت را عهده‌دار شده است در حالی که این مسئولیت تا سال ۲۰۱۶ برعهده لیلی سجادی بود که از سال ۱۹۹۴ در کتابخانه مونیخ استخدام شده و در بخش کتاب‌های فارسی، عربی و ترکی مشغول به فعالیت بود. او سال گذشته بازنشسته شد.

در بخش فارسی کتابخانه مونیخ همه‌ساله کتاب‌های ناشران ایرانی بررسی و پنج عنوان کتاب انتخاب و برای چاپ در کاتالوگ معرفی می‌شود.

 

 

0/700
send to friend
مرکز فرهنگی شهر کتاب

نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمدقصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم، پلاک ۸

تلفن: ۸۸۷۲۳۳۱۶ - ۸۸۷۱۷۴۵۸
دورنگار: ۸۸۷۱۹۲۳۲

 

 

عضویت در خبرنامه الکترونیکی شهرکتاب

Designed & Developed by DORHOST