کد مطلب: ۱۳۳۲
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۰

آموزش وزن شعر فارسی (عروض)

دوره‌ی آموزشی وزن شعر فارسی (عروض) در ده جلسه با تدریس دکتر حمیدرضا شایگان‌فر در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود. آموزش وزن شعر فارسی به روش جدید و آشنایی با شیوه‌ی قدیم به سرودن شعر، تشخیص وزن و قافیه‌ی اشعار، تصحیح شعر دیگران به لحاظ وزن و درست خواندن شعر کمک می‌کند.

در این دوره‌ی آموزشی تاریخچه‌ی عروض، آموزش آوانویسی برای آمادگی آموختن قواعد عروضی به شیوه‌ی جدید، تمرین آوانویسی غزل، آموزش قواعد عروضی، آشنایی با شیوه‌ی قدیم در آموزش عروض و بحث تفاوت‌های روش جدید و قدیم، آموزش وزن رباعی با تمرین عملی، آموزش وزن دوری، ذوبحرین و وزن در شعر نو همراه با تمرین مطرح می‌شود.

شروع دوره سوم آذر روزهای پنج‌شنبه ساعت ۱۰ تا ۱۲ است. علاقه‌مندان برای ثبت‌نام تا ۲۹ آبان فرصت دارند در ساعات اداری به مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر(بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم مراجعه کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های ۸۸۷۲۳۳۱۶ و ۸۸۷۱۷۴۵۸ تماس بگیرند.

 

 

0/700
send to friend
نظرات 2
 • 0
  0
  پاسخ به این نظر
  ابوذر جمعه 20 آبان 1390
  با سلام و عرض تشکر از زحماتی که می کشید سوالم این است که برای ثبت نام چه مدارکی نیاز است؟و هزینه شرکت در کلاسها چقدر است؟و اینکه آیا شرایطی خاصی مورد نیاز است؟ ممنون از لطف شما پاسخ: نیاز به شرایط خاصی ندارد مگر علاقه‌مندی به حضور در دوره. شهریه آن هم شصت هزار تومان است.
 • 0
  0
  پاسخ به این نظر
  مریم شنبه 28 آبان 1390
  با سلام و تشکر از برنامه های خوبتان خیلی دوست دارم در این کلاس شرکت کنم اما متاسفانه در این ساعت سر کار هستم اگر می شد پنج شنبه بعد از ظهر بود که عالی می شد آیا پس از تشکیل کلاسها، بصورت فایل صوتی یا تصویری قابل دسترسی خواهد بود ؟ ممنون پاسخ:کلاس‌ها ضبط نمی‌شوند.
مرکز فرهنگی شهر کتاب

نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمدقصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم، پلاک ۸

تلفن: ۸۸۷۲۳۳۱۶ - ۸۸۷۱۷۴۵۸
دورنگار: ۸۸۷۱۹۲۳۲

 

 

عضویت در خبرنامه الکترونیکی شهرکتاب

Designed & Developed by DORHOST