کد مطلب: ۱۷۶۳۵
تاریخ انتشار: سه شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۷

زنان در ادبیات معاصر ترکیه

زنان در کشورهای مختلف همگام با مردان به انواع نوشته‌های ادبی دست‌زده و در کنار داستان و شعر به مباحث ادبی و اجتماعی توجه کرده‌اند. آنان در ادبیات به موضوعات تازه‌ای که لازمه‌ی تحول اجتماعی بوده، پرداخته‌اند. در دو دهه‌ی اخیر و در قرن بیست‌ویکم، زنان از نظر کمی و کیفی در بسیاری از کشورها رشد قابل‌توجهی داشته‌‌اند و آثار ارزشمندی خلق کرده‌اند. شناخت از تحولات ادبی معاصر در کشورها و بررسی نقش زنان در این تحولات بسیار ضروری است. در سال گذشته، همایش زنان در ادبیات معاصر ایران با همکاری مرکز فرهنگی شهر کتاب، دانشگاه الزهرا، دانشگاه یلدیریم آنکارا، انتشارات هجه و رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در دانشگاه یلدیریم آنکارا برگزار شد تا نقش زنان در ادبیات معاصر فارسی برای علاقه‌مندان در ترکیه تحلیل و بررسی شود.

نشست و برنامه‌ی پایانی همایش «زنان در ادبیات معاصر ترکیه» سه‌شنبه چهاردهم اسفند ساعت ۱۶ با حضور سوال گونبال بوزکورت، مریم حسینی، مژگان دولت‌آبادی و حسن اکبری‌بیرق در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه سوم برگزار می‌شود.

روز دوشنبه ۱۳ اسفند ساعت ۹ صبح، برنامه‌های همایش در مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه الزهرا با حضور صاحب‌نظران ایران و ترکیه آغاز می‌شود.

 

0/700
send to friend
مرکز فرهنگی شهر کتاب

نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمدقصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم، پلاک ۸

تلفن: ۸۸۷۲۳۳۱۶ - ۸۸۷۱۷۴۵۸
دورنگار: ۸۸۷۱۹۲۳۲

 

 

عضویت در خبرنامه الکترونیکی شهرکتاب

Designed & Developed by DORHOST