کد مطلب: ۱۸۰۳۸
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

«نام کوچک من بلقیس» منتشر شد

تسنیم: انتشارات ققنوس کتاب «نام کوچک من بلقیس» روایت کودکی‌، نوجوانی و جوانی بلقیس سلیمانی را روانه بازار نشر کرد.

«نام کوچک من بلقیس» جدیدترین کتاب بلقیس سلیمانی است که از سوی نشر ققنوس منتشر شده است. سلیمانی در این کتاب خاطرات و یادداشت‌های خود را که روایتگر کودکی، نوجوانی و جوانی‌اش است،‌ روایت کرده است.

نویسنده در این کتاب ابایی ندارد دست خواننده را بگیرد و او را به زوایای پنهان زندگی شخصی خود ببرد. سلیمانی از رهگذر این یادداشت‌های پراکنده به بیان آرا و اندیشه‌های خود درباره موضوعات مختلف می‌پردازد. با این همه بهره خواننده تنها آشنایی با زندگی خصوصی نویسنده نیست، او از رهگذر آشنایی با زندگی نویسنده با یک برهه از تاریخ اجتماعی و سیاسی مردم ایران، به‌خصوص نسل آرمان‌خواه و انقلابی معاصر نیز آشنا می‌شود.

از بلقیس سلیمانی پیش از این چهار اثر موفق دیگر به نام‌های شب طاهره، خاله‌بازی، بازی آخر بانو، و آن مادران این دختران در انتشارات ققنوس به چاپ رسیده است.

کتاب با این جملات شروع می‌شود: «نامم را در سال ۱۳۴۶  گذاشتند بلقیس. چهار سال بعد از تولدم صاحب شناسنامه شدم. آن‌طور که بزرگ‌ترها گفته‌اند و می‌گویند، آن چهار سال بدون سجل و هویت مرا «بلقیسو» صدا می‌کردند و تا همین حالا هم که در سراشیب عمر قرار دارم، هنوز هم برخی اهالی روستا و قوم و خویش‌هایم همان «بلقیسو» صدایم می‌کنند. حکایت آن چهار سال بی‌هویتی‌ام را در داستانکی در مجموعه پسری که مرا دوست داشت آورده‌ام... .»

انتشارات ققنوس «نام کوچک من بلقیس» را در شمارگان۱۱۰۰ نسخه به قیمت ۲۵ هزار تومان منتشر کرده است.

 

0/700
send to friend
مرکز فرهنگی شهر کتاب

نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمدقصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم، پلاک ۸

تلفن: ۸۸۷۲۳۳۱۶ - ۸۸۷۱۷۴۵۸
دورنگار: ۸۸۷۱۹۲۳۲

 

 

عضویت در خبرنامه الکترونیکی شهرکتاب

Designed & Developed by DORHOST