کد مطلب: ۱۸۷۱۴
تاریخ انتشار: شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۸

غلبه بر افسردگی منتشر شد

مهر: مطالعه کتاب راهنمای «غلبه بر افسردگی» تالیف گروه نویسندگان چنینگ از سوی انتشارات فنی ایران منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، این کتاب در قالب یک حمایتگر، افراد را  به درمان تشویق می‌کند:«به خاطر داشته باشید که محکوم به رنج کشیدن نیستید. می‌توانید بر افسردگی چیره شوید و زندگی شاد و سازنده‌ای داشته باشید.».

براین اساس نویسندگان  کتاب  معتقدند افسردگی چیزی بیش از احساس غم، ناامیدی یا «بی‌حوصلگی» است و فرد نمی‌تواند به راحتی از حالت افسردگی رهایی یابد.  افسردگی درست مثل فشارخون بالا، زخم معده و بیماری قلبی نوعی اختلال پزشکی است و در صورت عدم درمان سال‌ها طول می‌کشد. با همین رویکرد است که این اثر به  موضوعاتی همچون «پزشک چگونه متوجه می‌شود من افسرده شده‌ام؟»،«انواع اختلال‌های وابسته به افسردگی»،«درمان افسردگی»،«درمان افسردگی با دارو»،«درمان افسردگی با روان درمانی»،«آیا افسردگی عود می‌کند؟» و... می‌پردازد.

مخاطبان در قسمت‌هایی از این کتابِ راهنما برای ثبت نشانه‌های افسردگی خود نوشتن یادداشت را آغاز می‌کنند و فعالیت‌های روزانه‌ای را انجام خواهند داد.

در ادامه  مترجم این اثر، بهناز کمالی، با بیان شماره‌های ضروری مانند صدای مشاور، اورژانس اجتماعی و.. به خوانندگان ایرانی برای جلوگیری از اقدام‌های آنی  راهکارهایی ارائه می‌کند.

گفتنی است این کتاب خوانندگان را به برنامه‌ریزی واقع‌بینانه برای جلوگیری از خطرات احتمالی افسردگی ترغیب می‌کند.

«غلبه بر افسردگی» در ۳۲ صفحه و به قیمت ۸ هزار تومان منتشر شده است

 

0/700
send to friend
مرکز فرهنگی شهر کتاب

نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمدقصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم، پلاک ۸

تلفن: ۸۸۷۲۳۳۱۶ - ۸۸۷۱۷۴۵۸
دورنگار: ۸۸۷۱۹۲۳۲

 

 

عضویت در خبرنامه الکترونیکی شهرکتاب

Designed & Developed by DORHOST