کد مطلب: ۲۳۹۸۱
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۹

نویسنده‌ی برنده نوبل ادبیات و کمک به کاهش استرس ناشی از کرونا

گسترش فرهنگ و مطالعات: به گزارش لیت هاب، این کتاب که «روح گمشده» نام دارد و «سون بوک استوریز» ناشر آن خواهد بود، در روز دوم فوریه در کتابفروشی‌های امریکا توزیع خواهد شد. همچنین آنتونیا لوید جونز این اثر را به انگلیسی برگردان می‌کند.

مسئولان انتشارات سون بوک استوریز درباره‌ی این کتاب به خبرنگاران گفته‌اند: «روح گمشده همچون دریچه‌ی امیدی است که قرار است کمک کند تا استرس ناشی از کرونا در مخاطبان کاهش یابد، مخاطبانی که می‌توانند هم کودک و هم بزرگسال باشند.»

ویروس کرونا در کنار ضربه‌های اقتصادی در همه‌ی کشورها، از نظر روانی نیز مردم همه‌ی جوامع را در فشار روانی و استرس شدیدی قرار داده است و شاید این کتاب کمک کند تا مردم اندکی آرامش یابند.

توکارچوک لهستانی متولد سال ۱۹۶۲ است و او را یکی از موفق‌ترین نویسندگان این نسل ادبیات لهستان می‌نامند.

توکارچوک در سال ۲۰۱۸، توانست با رمان «پروازها» جایزه‌ی من‌بوکر را از آن خود کند و به این ترتیب نامش به عنوان اولین لهستانی ثبت شد که توانست چنین جایزه‌ی ارزشمندی را تصاحب کند. پروازها در خاک لهستان هم برای توکارچوک خوش‌یمن بود و این نویسنده توانست با این کتاب، جایزه نایک، مهم‌ترین جایزه‌ی ادبی لهستان، را به‌دست آورد. چندی بعد، با اعلام برنده شدن او از طرف آکادمی نوبل، پازل موفقیت‌های این نویسنده تکمیل شد. حالا توکارچوک در سطح بین‌المللی هم یک نویسنده‌ی کاملاً شناخته شده است.

«روح گمشده» واپسین اثر توکارچوک پر از تصاویر جذابی است که هم برای مخاطب کودک و هم برای بزرگسال جذابیت فوق‌العاده‌ای دارد.

تصویرگری این کتاب را جوانا کونسجو برعهده داشته، تصویرگری که در سال ۲۰۱۸، جایزه‌ی راگازی بولونیا را نیز به دلیل تصاویر فوق‌العاده‌اش از آن خود کرده است.

 

0/700
send to friend
مرکز فرهنگی شهر کتاب

نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمدقصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم، پلاک ۸

تلفن: ۸۸۷۲۳۳۱۶ - ۸۸۷۱۷۴۵۸
دورنگار: ۸۸۷۱۹۲۳۲

 

 

 

تمام محتوای این سایت تحت مجوز بین‌المللی «کریتیو کامنز ۴» منتشر می‌شود.

 

عضویت در خبرنامه الکترونیکی شهرکتاب

Designed & Developed by DORHOST