کد مطلب: ۲۶۶۷۹
تاریخ انتشار: یکشنبه ۹ آبان ۱۴۰۰

«ضحاک» به فهرست کلاغ سفید ۲۰۲۱ راه یافت

هنرآنلاین: از میان آثار ارائه شده به کتابخانه مونیخ در سال ۲۰۲۱، کتاب «ضحاک» برگرفته از شاهنامه و بازنویسی آتوسا صالحی یکی از نمایندگان ادبیات امروز کودکان و نوجوانان، در فهرست کلاغ سفید سال ۲۰۲۱ معرفی شد. این کتاب توسط انتشارات مدرسه با هدف آشنایی نوجوانان با ادبیات کهن فارسی منتشر شده است.

فهرست کلاغ سفید عنوان یکی از مهم‌ترین رویدادهای کاری کتابخانه بین‌المللی کودکان مونیخ است که هر ساله در نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت در کشور آلمان و در جمع ناشران و علاقمندان به کتاب رونمایی می‌شد. اما دو سال متوالی  به دلیل وجود کرونا شکل برگزاری نمایشگاه کتاب فرانکفورت که به صورت نیمه مجازی خواهد بود، مراسم رونمایی از فهرست و معرفی آثار برگزیده نیز که به سنت هر ساله در نمایشگاه انجام می‌شد، امسال برگزار نخواهد شد.

هر ساله هزاران عنوان کتاب تازه به چاپ رسیده از سراسر دنیا، با زبان‌های گوناگون راهی کتابخانه مونیخ می‌شود و توسط کارشناسان مورد بررسی قرار می‌گیرد. پس از بررسی کتابخانه کودکان مونیخ از میان آنها بهترین اثر را انتخاب می‌کند و در فهرست کلاغ سفید قرار می‌دهد. هدف از انجام این کار معرفی مصداق‌های برتر این نوع از ادبیات به جامعه جهانی است.

پیش‌تر کتاب «سیمرغ» نوشته مرجان فولاد‌وند به فهرست ۲۰۲۰ راه یافته است. «سیمرغ»، «ضحاک» و «گلستانه» عناوین مجموعه شاهکار‌های ادبی هستند که در انتشارات مدرسه به چاپ رسیده‌اند.  

کتابخانه مونیخ با داشتن بیش از ۶۰۰ هزار کتاب به ۱۳۰ زبان در طول ۴۰۰ سال گرد‌آوری شده است.

 

0/700
send to friend
مرکز فرهنگی شهر کتاب

نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمدقصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم، پلاک ۸

تلفن: ۸۸۷۲۳۳۱۶ - ۸۸۷۱۷۴۵۸
دورنگار: ۸۸۷۱۹۲۳۲

 

 

 

تمام محتوای این سایت تحت مجوز بین‌المللی «کریتیو کامنز ۴» منتشر می‌شود.

 

عضویت در خبرنامه الکترونیکی شهرکتاب

Designed & Developed by DORHOST