کد مطلب: ۷۴۸۸
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۵

کارگاه «آموزش ترجمه»

مرکز فرهنگی شهر کتاب دوره‌ی «آموزش ترجمه» را  با تدریس علی‌صلح‌جو  در ۱۵ جلسه برگزار می‌کند. در هر جلسه ابتدا نکته‌ای درباره‌ی مسائل نظری ترجمه (زبان‌شناسی ترجمه) توضیح داده می‌شود و سپس یک یا چند قطعه متن به شیوه‌ی گروهی و مقایسه‌ای از انگلیسی به فارسی ترجمه و تحلیل می‌‌شود تا ترجمه‌ی مطلوب به دست آید. متن‌ها عموماً از حوزه‌ی علوم انسانی و اجتماعی و در سطح دانش‌آموختگان کارشناسی است.
شرکت‌کنندگان در این دوره، پس از گذراندن آزمون ورودی (ترجمه‌ی متنی کوتاه) و آزمون نهایی، گواهینامه می‌گیرند. برای گرفتن کارت شرکت در آزمون ورودی که شنبه ۲۵ اردیبهشت ساعت۱۰ برگزار می‌شود، تا ۱۵ اردیبهشت  فرصت دارید در ساعت اداری به مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست) نبش کوچه‌ی سوم مراجعه کنید و برای گرفتن اطلاعات بیشتر با شماره‌های ۸۸۷۲۳۳۱۶ و ۸۸۷۱۷۴۵۸ تماس بگیرید.


این دوره پانزده‌ جلسه‌ای است. آغاز آن شنبه ۲۲ خرداد ساعت ۱۰ تا ۱۲ است.

با توجه به محدودیت ثبت‌نام، اولویت با کسانی است که زودتر نسبت به دریافت کارت آزمون اقدام کنند. بدیهی است پس از تکمیل ظرفیت، مهلت ثبت‌نام آزمون زودتر از زمان تعیین‌شده پایان خواهد یافت.

 

کلید واژه ها: علی صلح‌جو -
0/700
send to friend
نظرات 2
 • 2
  0
  پاسخ به این نظر
  mohsen پنجشنبه 19 فروردین 1395
  سلام. تشکر میکنم از دوره های بسیار مفیدی که برگزار میکنید. پرسش من این است که آیا امکان تغییر ساعت این کلاس وجود دارد؟ مثلا ساعت کلاس به بعد از ظهر یا پنج شنبه ها منتقل شود؟ در این ساعتی که برای این کلاس تعیین شده، افراد شاغل امکان حضور در کلاس را ندارند. با تشکر سلام. نه متاسفانه. شهر کتاب روزهای پنجشنبه تعطیل است. روزهای دیگر هم دوره‌ها و نشست‌های دیگر برگزار می‌شود.
 • 0
  0
  پاسخ به این نظر
  لیلی پنجشنبه 4 خرداد 1396
  سلام و درود، همیشه در حضور استاد صلح جو آموخته ایم. لطفا کلاس ها را بعد از ظهر هم دایر کنید. یا روزهای جمعه. ما شاغلین نمی توانیم شرکت کنیم.
مرکز فرهنگی شهر کتاب

نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمدقصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم، پلاک ۸

تلفن: ۸۸۷۲۳۳۱۶ - ۸۸۷۱۷۴۵۸
دورنگار: ۸۸۷۱۹۲۳۲

 

 

عضویت در خبرنامه الکترونیکی شهرکتاب

Designed & Developed by DORHOST