دوره‌های آموزشی/آموزش وزن شعر فارسی (عروض)
آموزش وزن شعر فارسی (عروض)

آموزش وزن شعر فارسی (عروض)

دوره‌های آموزشی  - آموزش وزن شعر فارسی به روش جدید.

دوره‌ی آموزشی وزن شعر فارسی (عروض) در ده جلسه با تدریس دکتر حمیدرضا شایگان‌فر در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود. آموزش وزن شعر فارسی به روش جدید و آشنایی با شیوه‌ی قدیم به سرودن شعر، تشخیص وزن و قافیه‌ی اشعار، تصحیح شعر دیگران به لحاظ وزن و درست خواندن شعر کمک می‌کند.

در این دوره‌ی آموزشی تاریخچه‌ی عروض، آموزش آوانویسی برای آمادگی آموختن قواعد عروضی به شیوه‌ی جدید، تمرین آوانویسی غزل، آموزش قواعد عروضی، آشنایی با شیوه‌ی قدیم در آموزش عروض و بحث تفاوت‌های روش جدید و قدیم، آموزش وزن رباعی با تمرین عملی، آموزش وزن دوری، ذوبحرین و وزن در شعر نو همراه با تمرین مطرح می‌شود.

شروع دوره سوم آذر روزهای پنج‌شنبه ساعت ۱۰ تا ۱۲ است. علاقه‌مندان برای ثبت‌نام تا ۲۹ آبان فرصت دارند در ساعات اداری به مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر(بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم مراجعه کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های ۸۸۷۲۳۳۱۶ و ۸۸۷۱۷۴۵۸ تماس بگیرند.

 

 

نظرات [2 ]
مریم شنبه 28 آبان 1390 - 19:51:43
با سلام و تشکر از برنامه های خوبتان خیلی دوست دارم در این کلاس شرکت کنم اما متاسفانه در این ساعت سر کار هستم اگر می شد پنج شنبه بعد از ظهر بود که عالی می شد آیا پس از تشکیل کلاسها، بصورت فایل صوتی یا تصویری قابل دسترسی خواهد بود ؟ ممنون پاسخ:کلاس‌ها ضبط نمی‌شوند.
ابوذر پنجشنبه 19 آبان 1390 - 23:27:01
با سلام و عرض تشکر از زحماتی که می کشید سوالم این است که برای ثبت نام چه مدارکی نیاز است؟و هزینه شرکت در کلاسها چقدر است؟و اینکه آیا شرایطی خاصی مورد نیاز است؟ ممنون از لطف شما پاسخ: نیاز به شرایط خاصی ندارد مگر علاقه‌مندی به حضور در دوره. شهریه آن هم شصت هزار تومان است.
ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ (اختیاری)

نظر شما  

حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید::

 = 7-1

کد مطلب:1332
تاریخ انتشار :سه شنبه 26 مهر 1390 - 09:27:43