تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
نسخه چاپی/شهر کتاب
تاریخ : سه شنبه 5 شهریور 1398 کد مطلب:18658
گروه: اخبار شهر کتاب

گام آخر فصل سوم

سه‌شنبه ۵ شهریور، گام آخر سومین فصل «سه‌شنبه با موسیقی» شهر کتاب الف، با حضور گروه‌های مختلف شرکت کننده از ساعت ۱۷ تا ۲۱ در شهرکتاب الف برگزار می‌شود.

سه‌شنبه ۵ شهریور، گام آخر سومین فصل «سه‌شنبه با موسیقی» شهر کتاب الف، با حضور گروه‌های مختلف شرکت کننده از ساعت ۱۷ تا ۲۱ در شهرکتاب الف برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شهرکتاب الف، گام آخر فصل سوم، که اختتامیه این فصل خواهد بود، قصد دارد تا امکان تجربه جدیدی را برای نوازندگان و مخاطبان فراهم آورد. ۱۰ نفر از نوازندگان فصل سوم، در این روز کنار هم جمع می‌شوند تا در قالب

 jam session) (جمع استمراری، به اجرا بپردازند. این ده نفر در روز برنامه برای اولین بار در کنار هم می نشینند و با سازها و نواهای خود با هم به صورت بداهه خواهند نواخت.

بعد از تجربه سه فصل سه‌شنبه‌ها با موسیقی و ایجاد فضا برای بیش از ۴۰ اجرا، در گام آخر فصل سوم، ده نوازنده از میان هشتاد نوازنده‌ای که در این سه فصل اجرا داشتند، در کنار هم جمع می‌شوند تا اولین رویداد جمع استمراری را شکل دهند.

جمع استمراری شماره ۱، نام گام آخر این برنامه است. در این برنامه:

 محمد طباخیان/پرکاشن

محمدامین سعیدی/گیتار آکوستیک و الکتریک

علی گرامی‌فر/درامز

عارف میرباغی/بیس

ماهان محمدی/ترومپت

علیرضا قهرمانی/گیتار الکتریک

خشایار حیدری/کیبورد

محمدرضا عزیزی/تار

پوریا سلیمانی/تار

فرزین طهرانیان/گیتارکلاسیک

پیام حسینی/هارمونیکا و کاخن

به اجرا می‌پردازند.

«سه‌شنبه‌ها با موسیقی» برنامه‌ای است با هدف ایجاد فضایی نزدیک و صمیمی برای هنرمندان و مخاطبان و همچنین شناساندن و معرفی سازهای موسیقی و نوازندگان مستعد که در قالب اجراهای هفتگی در سه فصل در بهار و تابستان ۹۷، پاییز و زمستان ۹۷ در شهرکتاب الف برگزار شد.

این برنامه فارغ از چارچوب‌های معمول اجرا، در قالب اجراهای محیطی صدای هنرمندان جوان را به دیگران رسانده و قصد دارد لذت موسیقی را با مردم به اشتراک بگذارد.

لازم به ذکر است ‌jam session، جم سشن رویداد موسیقی غیر رسمی، نزدیک و صمیمی است که نوازندگان در کنار یکدیگر جمع می‌شوند و بداهه می‌نوازند. این بداهه‌ی گروهی بسته به موقعیت سیال و مواج است و بدون نت‌های از پیش مشخص شده، بسته به توانمندی نوازندگان در فضای پیرامون شکل می‌گیرد.

شهر کتاب الف واقع در خیابان مقدس اردبیلی، خیابان الف شمالی، جنب کوچه سوم، میزبان شما علاقه‌مندان خواهد بود.

شرکت برای عموم علاقه‌مندان آزاد است.

 

http://www.bookcity.org/detail/18658