تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
نسخه چاپی/شهر کتاب
تاریخ : دوشنبه 6 مرداد 1399 کد مطلب:22230
گروه: تازه‌های کتاب

قول در بازار کتاب

داستان «قول» نوشته نیکولا دیویس به تصویرگری لائورا کالین با هدف امید به زندگی در انتشارات مدرسه منتشر و روانه بازار نشر شد.

مهر:   داستان قول درباره شهری دلگیر است. شهری خشن، زشت و بد با خیابان‌های خشک و غبار آلود که باران هم در آن نمی‌بارد. وضعیت شهر بر مردم آن شهر تأثیر گذاشته و آنها هم مانند شهرشان خشن و غمگین هستند.

راوی داستان دختری نوجوان است که از راه دزدی از کسانی که چیزی بیشتر از او نداشتند روزگار می‌گذراند. یک شب او به زور کیف پیرزنی را از او می‌گیرد. پیرزن از او قول می‌گیرد هر چه در آن کیسه هست بکارد. او هم به گمان این که در آن پول و غذا هست قول می‌دهد. اما کیسه پر از دانه است. دختر نوجوان تصمیم می‌گیرد...

در پشت جلد کتاب آمده است: «داستان قول نگاهی تمثیلی به امید به زندگیِ تازه دارد و بیانگر این پیام است که همه‌ی انسان‌ها می‌توانند دنیای خود را عوض کنند؛ همچنان که شخصیت اصلیِ داستان نیز با تلنگری روحی، در مسیری قدم می‌گذارد که زندگیِ او و همشهریانش را ازاین‌رو به آن‌رو می‌کند».

لائورا کالین، برنده‌ی جایزه بولونیا برای بهترین کتاب تصویریِ کودکان در سال ۲۰۱۴ و نامزد دریافتِ مدالِ کیت گرین وی در سال ۲۰۱۵، در تصویرهای کتاب متناسب با رویدادها به داستان جان تازه‌ای بخشیده است. نویسنده این کتاب دیویس، چهره شناخته شده نویسنده داستان‌های کودکان و نوجوانان به مرحله‌ی نیمه نهایی جوایز ادبی راه یافته است.

کتاب «قول» با ترجمه‌ای از حشمت‌سادات میرعابدینی مشتمل بر ۴۶ صفحه رنگی در فروشگاه‌های انتشارات مدرسه و همچنین در سایت پخش مدرسه در دسترس مخاطبان قرار دارد.

 

http://www.bookcity.org/detail/22230