کد مطلب: ۲۲۷۱۷
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹

یک رمان معمایی-تعلیقی در صدر

گسترش فرهنگ و مطالعات:  نگاهی به فهرست پرفروش‌های این هفته نیویورک تایمز با حال‌و‌هوای اکتبر و پاییز نشان از این دارد که در فهرست کتاب‌های داستانی، یک اثر معمایی-تعلیقی در بخش‌های چاپی و الکترونیکی در رتبه‌ی نخست پرفروش‌هاست.

کتاب «بازگشت»، اثر نیکولاس اسپارکز، در صدر پرفروش‌هاست؛ رمانی پرتعلیق و نفسگیر که قصه‌ی پزشکی از نیروی دریایی ارتش را به تصویر می‌کشد که از افغانستان به کشور خود بازگشته است؛ اما دو زن، زندگی‌اش را دگرگون می‌کنند.

در رتبه‌ی دوم، «زمین جنگ»، اثر جیم بوچر، قرار دارد. رمانی علمی_تخیلی با درون‌مایه‌های فانتزی که از اصول ژانر خودش پیروی می‌کند. این کتاب هفدهمین کتاب از سری کتاب‌های درسدن این نویسنده است که وقایعش پیرامون حمله‌ی تیتان‌ها به شیکاگو و تلاش برای نجات شیکاگو می‌گذرد.

اما رتبه‌ی سوم پرفروش‌های هفتگی نیویورک تایمز، رمانی است که از نظر طبقه‌بندی، در گروه رمان‌های تاریخی قرار می‌گیرد: «غروب و صبح» اثر کن فولت. شاید فولت یکی از وفادارترین نویسندگان به ژانر رمان‌های تاریخی باشد. «غروب و صبح» که وقایعش در سال۹۹۷ میلادی می‌گذرد، داستان مردی است که تلاش می‌کند صومعه‌ای را به مرکزی برای دانش نوین تبدیل کند، اتفاقی که از درونش، مرگ، عشق و تنفر شعله می‌کشد. پیش‌تر، رمان «ستون‌های زمین» اثر همین نویسنده، فروش چشم‌گیری را تجربه کرده بود.

«مجموعه ترانه‌ی پیچ برعکس روی علف» عنوان کتابی است که لانا دل ری، خواننده و ترانه‌سرا از مجموعه ترانه‌های خود گردآوری و منتشر کرده است که این کتاب نیز رتبه‌ی چهارم پرفروش‌های نیویورک تایمز را به خود اختصاص داده.

و بالاخره پنجمین کتاب این فهرست، اثری است از جودی پیکو با عنوان «کتاب دو طرفه». این رمان ماجراهای فردی به نام داون را به تصویر می‌کشد؛ فردی که از طرف خانواده متوفیان استخدام می‌شود تا به بازماندگان تسلی و آرامش دهد. حالا پس از برخی حوادث، او تصمیم می‌گیرد به مصر سفر کند و معشوق گم‌شده‌اش را بیابد.

 

0/700
send to friend
مرکز فرهنگی شهر کتاب

نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمدقصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم، پلاک ۸

تلفن: ۸۸۷۲۳۳۱۶ - ۸۸۷۱۷۴۵۸
دورنگار: ۸۸۷۱۹۲۳۲

 

 

 

تمام محتوای این سایت تحت مجوز بین‌المللی «کریتیو کامنز ۴» منتشر می‌شود.

 

عضویت در خبرنامه الکترونیکی شهرکتاب

Designed & Developed by DORHOST